آموزش تعویض و نصب کرپی چهارپیچ

PicsArt_10-30-09.47.06

 

آموزش تعویض و نصب کرپی چهار پیچ دوچرخه

اول از همه خدمتتون باید عرض شود این مدل کرپی در دوچرخه های بچگانه سایز ١٢،١۶ و ۲۰ استفاده می گردد و از قطعاتی است که به ندرت خرابی می دهد مگر اینکه در شرایط نادرستی نگهداری بشود.

همیشه به خاطر داشته باشید که دوچرخه تان را در معرض رطوبت قرار ندهید و تا حد امکان از برخورد با آب و رطوبت جلوگیری نمایید.

این بدان معنا نیست که دوچرخه تان را شستشو ندهید، بلکه پس از هر بار شستشو سعی کنید ان را خشک نمایید تا از زنگ زدگی اجزا و اتصالاتی همچون کرپی جلوگیری نمایید.

چرا و در چه مواقعی نیاز به تعویض کرپی می شود؟ 

تعویض کرپی چهار پیچ تقریبا برای یک دوچرخه ای که حداقل سه سال از خرید و استفاده آن گذاشته باشد وقتی ممکن است لازم شود که دوچرخه به علت شرایط بد نگهداری زیر باران، گرد و غبار و یا مکان رطوبت دار دچار زنگ زدگی و سفت شدن انتهای کرپی در داخل لوله دوشاخ شده باشد.

خب حالا که با خود کرپی و دلیل خراب شدنش آشنا شدیم بریم که ببینیم چه ابزاری برای باز کردن و تعویض و نصب مجدد کرپی وجود دارد و لازم است.

ابزار های مورد نیاز :

۱. آچار ١٢آچار ۱۲

٢.آچار ۱۳

۳.آچار فرانسه

۴.انبر قفلی

قدم اول :

در قدم اول با آچار ١٢ یا ۱۳ نسبت به شل کردن پیچ میخ کرپی اقدام نمایید و بررسی کنید که آیا فرمان را می توان به راحتی به سمت چپ و راست تکان داد یا خیر؟ اگر جوابتان مثبت بود که کارتان راحت است و احتمال دارد
اگر شکستگی نداشته باشد نیازی به تعویض کرپی نخواهد بود و اگر به هردلیلی می خواهید تعویض کنید کارتان زیاد سخت نخواهد بود. اما اگر پاسختان منفی بود و فرمان تکان نخورد کارتان کمی دشوار خواهد بود.

.

 

نظرات خود را ترک کنید

منو اصلی

logo-samandehi